Тема . Створення в автоматичному режимі макросів та їх використання.
Мета : сформувати в учнів поняття макросу та макрокоманди, їх призначення; домогтися засвоєння способів їх створення, виконання і редагування. Розвивати навички роботи з текстовим редактором.
Виховувати інтерес до вивчення прикладного програмного забезпечення.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютер,
Програмне забезпечення: MS Word.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Фронтальне опитування (в ролі вчителя – учень, учні усно відповідають і за потреби демонструють навички роботи)
- Назвіть способи друкування документа.
- Для чого призначено поле Принтер?
- Що дозволяє друкувати поле Сторінки?
- Як надрукувати парні сторінки?
- Яке призначення чернеткового режиму принтера? Як його встановити?
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Письмова самостійна робота
Варіант 1
|
Варіант 2
|
- Дайте порівняльний аналіз понять «редагування » та «форматування»
|
1. Якими способами можна переміщуватись текстом?
|
- Які способи створення таблиць існують у текстовому редакторі?
|
2. Перелічіть всі відомі вам способи виділення тексту.
|
- Назвіть способи вставки рисунків до тексту
|
3. Які способи створення формул існують у текстовому процесорі?
|
- Запишіть способи друкування парних сторінок
|
4. Запишіть спосіб друкування певних сторінок діапазону.
|
IV. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчання.
У процесі роботи над документом у програмі Word часто доводиться виконувати завдання, що складаються з певної послідовності дій, за де яким алгоритмом. Наприклад, переглянути текст і виділити якусь його частину; підкреслити слова, написані латинськими літерами; видалити непотрібні чи додати відсутні пропуски та ін.
Виконання подібних завдань можна значно спростити, використавши макроси, основне призначення яких – позбавити користувача багаторазового повторення одноманітних дій під час опрацювання текстового документа, виконати за нього рутинну роботу.
V Вивчення нового матеріалу (міні - лекція з демонстрацією)
План
- Створення і запис макросів.
- Використання і редагування макросів.
- Керування макросами.
- Безпека при роботі з макрокомандами.
VI. Засвоєння нових знань і формування вмінь
- Робота з комп’ютером (самостійно-індивідуальна)
Інструктивна картка
1. Відкрити файл «Макрос.doc», що на Робочому столі
|
|
2. Розпочати запис макросу, виконавши Розробник Код Записати макрос
Установити у вікні Запис макросу такі значення властивостей макросу:
У поле Ім'я макросу ввести Цікава_ рамка.
У списку Зберегти макрос вибрати Усі документи (Normal.dotm).
В описі макросу введіть коментар Створює для сторінок документа рамку із маленьких сердечок
У полі призначити макрос вибрати піктограму кнопці
|
|
3. Налаштувати параметри виклику макросу у вікні Параметри Word:
Вибрати у списку Настроювання панелі швидкого доступу-Для всіх документів
У списку Роздільник виберіть Normal.NewMacros.Цікава_ рамка.
Натисніть кнопку Додати
|
|
4. Щоб змінити вигляд і ім’я кнопки
Натисніть кнопку Змінити
|
|
5. В діалоговому вікні виберіть вигляд кнопки і введіть потрібне ім'я
|
|
6. Надайте кнопці ім'я Красива рамка
|
|
7. Поставте галочку розмістити на панелі скорого доступу
|
|
8. Відкрийте вкладку Розмітка сторінки Група Тло сторінки Границі і заливка
|
|
9. Виберіть опцію Сторінки
У списку Рисунок виберіть зразок нарисованих сердечок
Натисніть кнопку ОК
|
|
10. Виберіть вкладку Розробник Код Зупинити запис
|
|
11.Збережіть файл із змінами.
|
|
2). Виконання вправ з підручника (самостійно)
Завдання 8,10 ст. 69
VII Підведення підсумків уроку
Обговорення ідей використання макросів у текстових документах
Учитель оцінює роботу учнів на уроці
VIII Домашнє завдання
Ст.65-67.Завдання 9 на ст.69
|