Четвер, 25.04.2024, 22:29
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [5]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Худяківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Головна » Статті » Мої статті

Батькам

Поради батькам

1.    Проаналізуйте Вашу власну систему цінностей відносно виховання дітей. Чи сприяє вона обдарованості і реалізації особистості в суспільстві?

2.    Будьте відвертими. Всі діти вельми чутливі до брехні, а  обдарованих  дітей це стосується в більшій мірі.

3.    Оцінюйте рівень розвитку дитини.

4.    Намагайтеся вчасно спіймати зміни в дитині. Вони можуть виражатися в неординарних питаннях, або в поведінці та являються ознакою обдарованості.

5.    Поважайте в дитині індивідуальність. Не намагайтесь проектувати на нього свої власні інтереси і захоплення.  Розвивайте в своїх дітях наступні якості:

      впевненість, яка базується на об’єктивній самооцінці;

      - розуміння достоїнств і недоліків,  своїх  і оточуючих.

      - інтелектуальну зацікавленість і готовність до дослідницького ризику;       повага до добра, відвертості,  дружелюбності, співчуття, терпіння, душевної мужності;

      - звичку розраховувати на власні сили і готовність нести відповідальність за свої вчинки;

      - вміння знаходити спільну мову і радість спілкування з людьми всіх вікових категорій.

 

 

Рекомендації батькам щодо виховання дитини

1.     Любіть свою дитину такою, якою вона є, а не за її досягнення та успіхи.
2.     Не порівнюйте її з іншими дітьми. Порівнюйте її з самою собою (такою, якою вона була і, можливо, буде завтра).
3.     Не слід постійно турбуватися про дитину, намагатися постійно оберігати її від можливих небезпек, які часто є надуманими. Сподівайтеся, що вона зможе самостійно подолати життєві труднощі.
4.     Не сваріть, а тим паче не ображайте дитину в присутності чужих людей. Поважайте почуття і думки дитини. На скарги з боку оточення відвідайте: «Дякую, ми вдома обов’язково поговоримо на цю тему».
5.     Засуджуйте не саму дитину, а її вчинок.
6.     Навчіть дитину розповідати про свої  проблеми. Обговорюйте з нею конфліктні ситуації, які виникають з однолітками і дорослими. Щиро цікавтесь її думкою, тільки так ви зможете сформувати в неї правильну життєву позицію.
7.     Постійно спілкуйтеся з дитиною. Нехай вона розповість вам, як провела день, з ким гралася, що було у школі тощо. Слухайте уважно, ставте запитання, щоб дитина відчувала, що це вам справді цікаво.
8.     Допомагайте дитині виконувати те, що вона поки що не вміє робити сама. Ніколи не відмовляйте їй зі словами: «Я теж цього не вмію робити»
9.     Не розхвалюйте дитину, але й не забувайте її заохочувати, коли вона цього заслуговує. Хваліть словом, усмішкою, ніжністю, а не відкупайтесь заохоченнями (купівля нової іграшки або солодощів). Пам’ятайте, що похвала, як і покарання, має відповідати вчинку.
10.   Підтримуйте вдома чіткий розпорядок дня. Час прийому їжі,  виконання домашніх завдань і сну має відповідати цьому розпорядку.
11.   Не намагайтеся все зробити за дитину, дайте їй свободу. Пам’ятайте, що дитина потребує не стільки самостійності, скільки права на неї.
12.    Проводьте дозвілля разом з дитиною. Залучайте дитину до обговорення сімейних проблем, вислуховуйте та обговорюйте її думку.
13.    Допомагайте дитині розвивати її здібності.
14.   Не формуйте взаємини на заборонах. Завжди пояснюйте причини ваших вимог, якщо можливо, запропонуйте альтернативу. Повага до дитини зараз – фундамент поважливого ставлення до вас у теперішньому й майбутньому.
15.   Будьте терпеливими до вашої дитини.

 

Пам’ятка батькам

1.Пам’ятайте, що першим університетом життя для дитини є та сім’я, в якій народилася дитина. Завдання обох батьків полягає в тому, щоб створити в сім’ї атмосферу любові, довіру, духовного настрою та комфорту.

2. Не дивіться на дитину як на особисту власність. Ви дали дитині фізичне тіло, а душа її належить світові. Сприймайте дитину як особистість ­— єдину, унікальну і неповторну.

3. Не виражайте часто свого незадоволення, критики — це тільки породжує антагонізм в стосунках дітей і батьків.

4. Давайте дітям можливість відчувати Ваше визначення і схвалення.

5. Ніколи не старайтесь запевнити дитину в тому, що вона погана.

6. Будьте тактовними в стосунках з дітьми.

7. Давайте приклад емоційного самоконтролю і витримки.

8. Показуйте приклад позитивних дій та вчинків дітям не на словах, а в конкретних справах.

9. Насильство над дітьми — це протиприродній акт, який забороняється законом. В Сімейному кодексі сказано: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками та інші види покарань, які принижують людську гідність. Дитина має право на незалежне батьківське виховання».

10. Завжди давайте дитині шанс на право бути кращою.

11. Пам’ятайте, що в сім’ї дитина пізнає, як взаємодіяти з іншими людьми, як ставитися до себе і до оточення, як упоратися з труднощами і, за великим рахунком, що таке життя.


 

 

Категорія: Мої статті | Додав: Serdytyj (04.12.2014)
Переглядів: 378 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Конструктор сайтів - uCozCopyright MyCorp © 2024